Poznaj naszych lokalnych dostawców

Małopolska to wyjątkowo bogaty region pod względem warzyw i owoców, a to za sprawą niezwykle zróżnicowanego ukształtowania terenu w naszych okolicach. Dlatego istotne jest dla nas, aby tak różnorodny asortyment pochodził właśnie od lokalnych dostawców.

Wystarczy odwiedzić któryś z miejskich placów targowych, aby doświadczyć jakości podkrakowskich upraw. Ponieważ produkty takie jak owoce czy warzywa występują sezonowo, również w naszym sklepie on-line doświadczą Państwo zmienności wynikających z upływu pór roku. Oferujemy dostęp do tradycyjnie wytwarzanej żywności, bez środków chemicznych czy modyfikacji genetycznych. Doskonale wiemy skąd pochodzi, gdyż budujemy trwałe relacje z rodzinnymi gospodarstwami.logo-beelemon-poziom_nowe-pdf.jpg

 „Piekarnia Mojego Taty”  mieszcząca się na ul. Meiselsa 6 w Krakowie produkuje  tradycyjne polskie pieczywo, w oparciu o stare, przedwojenne receptury, z naturalnych surowców i na naturalnym zakwasie, bez jakichkolwiek sztucznych dodatków.
Właścicielem piekarni jest Pan Wojciech Smętek - syn piekarza z Bukowna. Tęsknota za smakiem i zapachem prawdziwego pieczywa skłoniła go do kontynuowania rodzinnych tradycji.

Duma piekarni to stary, ceramiczny piec, którego historia sięga 1914 r. Taki piec, to podstawowy warunek  uzyskania smaku i jakości pieczywa identycznych z tymi, które uzyskiwano na początku dwudziestego wieku.
Równie ważnym czynnikiem są umiejętności i doświadczenie piekarzy. Jak twierdzi Pan Wojciech, dobry piekarz, oprócz oczywistych zdolności manualnych, powinien posiadać pewien nieoceniony dar. Mowa tu o intuicji, która w kluczowych momentach procesu pozwoli mu na podejmowanie odpowiednich decyzji. 

Dzięki ich ciężkiej pracy i zaangażowaniu aromat wydobywający się serca piekarni przyciąga na krakowski Kazimierz mieszkańców całego miasta niemal nieprzerwalnie od ponad 100 lat.

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło