Wędliny, ryby

ITALIA ALIMENTARI - BRESAOLA PUNTA D`ANCA KROJONA 70G.

ITALIA ALIMENTARI - BRESAOLA PUNTA D`ANCA KROJONA 70G

Bresaola to typowa (pochodząca z doliny Valtellina w Lombardii w północnym regionie Włoch), długo dojrzewająca wędlina z mięsa wołowego. Początkowo mięso przebywa w solance 10-15 dni, a następnie dojrzewa 8-12 tygodni. Mimo, że mięso dojrzewa tak długo, to dzięki temu, że odbywa się to szczególnym klimacie regionu Valtellina jest wyjątkowo miękkie i soczyste. Z czasem bresaola lekko twardnieje i zmienia kolor na ciemnoczerwony. W trakcie dojrzewania  nacierana jest kminkiem, kolendrą i innymi ziołami.

Bresaola ma delikatny, lekko słonawy smak i charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu. Pokrojona na bardzo cienkie plasterki idealnie nadaje się na carpaccio (oryginalne carpaccio podaje się z polędwicą wołową). Cienkie plastry bresaoli ułożone na rukoli, skropione cytryną z dodatkiem oliwy z oliwek i posypane płatkami Parmigiano Reggiano D.O.P oraz doprawione odrobiną soli i pieprzu to wykwintne danie na prawdziwą włoską kolację. Najlepiej smakuje z „ciężkim” czerwonym winem.

Najczęściej podawana: pokrojona w cienkie plasterki ułożone na rukoli, skropione sokiem z cytryny i oliwą z oliwek. Na wierzch posypana płatkami Parmigiano Reggiano D.O.P.

Skład: mięso wołowe, sól, dekstroza, naturalne aromaty, Konserwanty: E250, E252

Zarejestruj nowe konto

Posiadasz już konto?
Zaloguj się Lub Zresetuj hasło